Mülteci Çocuklarla Elele

Çocuk göçmenlerin yasal, ekonomik ve sosyal hakları konusunda Avrupa’daki iyi uygulamalar yoluyla Türkiye’deki bilgi birikimini artırmak ve AB modellerine dayanarak Türkiye’de göçmen çocuklar için eğitim şartlarının iyileşmesini sağlamak hedeflenmektedir.

Yurt İçi Yurt Dışı Geziler

Öğrencilerin bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek, toplumsal kurallara uyumlarını ve bir arada yaşama kültürü edinmelerini sağlamak, sosyal iletişim becerilerini geliştirmek, tarihi ve kültürel gezilerle öğrencilerde medeniyet tasavvuru oluşturmak amacıyla yurt içi ve yurt dışı geziler düzenlenmektedir.

Öğrenme Güçlüğü Çeken Çocuklar 

Zihinsel engelli bireylerin topluma katılımı ve iş sahibi olabilmeleri için kurulan bu projede ortaokul ve lise çağındaki çocuk ve gençlere yönelik eğitim ve uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

 

Psikolojik Destek

Aile fertlerine her türlü psikolojik desteklerden yararlanılması için gerekenler yapılmalıdır. Aile bireylerinin günümüzün stresli yaşamı altında rahat bir soluk aLacakları bu merkezde, kendi aralarındaki problemleri bir yön gösterici ile çözüme kavuşturmalarını istedik. Ücretsiz sunulacak bu hizmetlerde hem bireysel anlamda danışmanlık, hem de terapi hizmeti planladık. Program kapsamında; terapiler, yönlendirmeler, madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları düzenlemeyi amaçladık.

Sosyal yardım ve mülteciler konusunda bir proje fikriniz mi var?

Lütfen bizimle iletişime geçin!